Mestská džungľa: Žite zelenšie

Mestská džungľa - život s rastlinami

Naše domovy sú čoraz zelenšie. Trend mestskej džungle sa začal pomaly a nenápadne, no už naozaj rozkvitá. Bez ohľadu na to, či je náš interiér v škandinávskom štýle alebo moderný a chladný, rastliny sa stali v našich domovoch neodmysliteľnou súčasťou a prispôsobujeme ich nášmu životnému štýlu.

Dávne časy, keď izbové rastliny len tak prežívali v tieni rohov obývačky a boli zanedbávaným doplnkom, sú už preč. Dnes vytvárame vlastné súkromné, individuálne vnútorné záhrady a našu zeleň umiestňujeme a zdôrazňujeme s citom.

Mestská džungľa - život s rastlinami

Starostlivo sa staráme o naše izbové rastliny a tešíme sa z čerstvého, zeleného prostredia pri relaxovaní na pohovke, pri prebúdzaní sa alebo pri príprave jedla – pretože mestská džungľa môže byť súčasťou každej miestnosti.

Tento trend zeleného životného štýlu môžeme doplniť o krásne látky s listovými a kvetinovými vzormi alebo textúrou ľanu, palmovými tapetami a jemnými dekoráciami zo skla, kovu a prírodných materiálov.

Vzhľad mestskej džungle je výrazným trendom, ktorý sa ľahko kombinuje s rôznymi štýlmi zariadenia, či už severským, priemyselným alebo úplne prírodným – rastliny sú vítaným doplnkom každého interiéru. Správne zvolený nábytok, doplnky a podlahy dokážu majstrovsky podčiarknuť vaše izbové rastliny.

Najlepšie rastliny pre vzhľad džungle

Rastliny Monstera s ich veľkými, nádhernými zelenými listami sú ako socha vedľa pohovky, zatiaľ čo jemné výhonky Peperomia visia cez poličku ako girlandy. Tiež veľmi populárne sú gumovníky. Umné aranžmány kaktusov a dokonca aj vzdušných rastlín, ktoré rastú úplne bez pôdy, vyzerajú nádherne na vlastných závesných policiach.

Kvitnúce rastliny a zeleň by nemali byť len tak vhodené do kvetináča – je dôležité, aby vyzerali štýlovo a príťažlivo. Mnohí výrobcovia ponúkajú elegantné kvetináče, ktoré vám umožnia vytvoriť krásne životné prostredie pre vaše nové zelené ‚spolubývajúce‘: trendy sú veľké kovové kvetináče, moderné plastové závesné kvetináče alebo klasické závesné koše z makramé. Priestorový vzhľad dotvoria rastliny v malých kvetináčoch z lesklého kovu alebo betónu. Niektoré rastliny môžu byť dokonca vystavené hlavou nadol.

Zelená je zdravá

Život obklopený rastlinami je viac než len módnym trendom; je to nový spôsob života. Uvedomujeme si, ako dobre sa cítime v zelenom a živom prostredí.

Rastliny filtrujú škodlivé látky vo vzduchu a zlepšujú vnútornú klímu. Zachytávajú častice a dodávajú vzduchu vlhkosť, čo posilňuje náš imunitný systém. Rastliny tiež znižujú stres a pomáhajú nám cítiť sa pokojne. A dokonca znižujú hluk v miestnosti: povrch listov skracuje dobu dozvuku. Pridanie rastlín je rýchly a jednoduchý spôsob, ako zlepšiť akustiku v zle zvukotesných miestnostiach.

Ak je váš životný štýl v mestskej džungli, uistite sa, že všetko vaše vybavenie je vyrobené z prírodných, udržateľných materiálov. Tento životný štýl by mal byť podčiarknutý predovšetkým vašou podlahou, ktorá navyše musí byť odolná a ľahko udržiavateľná.

Mestská džungľa a priemyselný štýl

Dosky Lindura sú vyrobené z vrstvy pravého dreva, ktoré je zviazané jemným práškom z 100 percent prírodných materiálov, ako sú drevené vlákna a minerály. Tento high-tech drevený povrch je veľmi odolný a zvláda extrémne vysoký tlak. Na rozdiel od bežných parkiet nechávajú dosky Lindura len minimálne stopy a nevznikajú na nich žiadne odreniny. Drevené podlahy Lindura sú k dispozícii v mnohých odtieňoch a triedach, s matným lakom alebo prírodným olejom. S touto prírodnou podlahou si vytvoríte štýlové bývanie, ktoré je priateľské k rastlinám a ľahko udržiavateľné. Teraz môžete mestskú džungľu priviesť do každej miestnosti!

Otváracie hodiny showroom

Po – Pia: 08:00 – 18:00
So: 09:00 – 13:00

Otváracie hodiny sklad

Po – Pia: 08:00 – 16:30
(výdaj / príjem)

Adresa prevádzky

BAUSAD spol. s r. o.
Rožňavská 1 (R1 Centrum)
831 04 Bratislava

Predajna